Veletržní Běhy 2010

Dne 22. 5. 2010 proběhla na brněnském náměstí Svobody každoroční akce nazvaná Veletržní Běhy. Závod se konal v několika běžeckých kategoriích, někteří závodníci dokonce běželi v ragbistické plné polní. Závodů se také účastnil tým brněnských skokanů Street eMotion, tentokráte se však podílel pouze na doprovodném programu.

Na náměsí byl umístěn partystan (za který jsme pak byli více než vděční), připravily se botky pro připadné zájemce o vyzkoušení, skokani si ještě naposledy zopakovali sestavu na chystanou exhibici a …začalo lít jako z konve. Několik desítek minut tedy bylo proflákano jezením, hraním her ve vedlejším přístřešku a sledováním temných mraků zpod okraje opěvovaného stanu. Naštěstí se počasí po čase umoudřilo, povrch rychle vyschl a půjčování začalo. Zájemci se jen hrnuli a na botkách se vystřídaly všechny věkové kategorie.

V 5 hodin pak začala exhibice, na které vystupovali Dana Dostalíková, Václav Skyba a Lukáš Medek. Obecenstva se sešel hojný počet a o potlesk nebyla nouze. Danča se chopila mikrofonu a komentovala ukázky zbývajících dvou členů. Poté se přidala a předvedla také své dovednosti. Po individuálních ukázkách a nacvičeném synchronním skákání byla exhibice zakončena přeskakováním Danči sedící na barové stoličce.

Obloha se mezitím úplně vyčistila, takže zbytek akce proběhl ve znamení dalšího půjčování. Před odjezdem jsme se museli potýkat s nečekanou výtržností, kdy banda neznámých pachatelů zaskládala auto Ondřeje Soudka kovovými mantinely. Až na tento exces a počáteční nepřízeň počasí byla akce velmi vydařená. Těšíme se na příští rok!