FAQ

FAQ - aneb přehled nejčastějších otázek

Jste zvídaví? Není vám něco jasné? Podívejte se na list nejčastějších dotazů. Pokud nenajdete odpověď na svou otázku, napiště či zavolejte. Rádi poradíme. 

Pokud vám někdo dá skákací boty do ruky a řekne „skač“, potom bychom řekli, že ano. My jsme tu od toho, abychom vás to naučili během prvních deseti či patnácti minut. Budeme vás držet, vysvětlíme základy, zkrátka aplikujeme na vás naše znalosti a sami se přesvědčíte, že to je lehké. Marně šátráme v paměti, zda-li je někdo, koho jsme to nenaučili. Podívejte se do naší sekce zkusili jsme, hlas lidu napoví. 

Spíše než věk u skákacích bot rozhoduje výška a váha. Máme skákací boty i pro děti. Aby pro ně mělo skákání smysl, doporučujeme váhu od 30 kilogramů – obrazně řečeno cca 7 – 8 let věku. Taktéž záleží na fyzické připravenosti dítěte. Nejste-li si jistí, zavolejte nám. Rádi pomůžeme. 

Hmotnost každé boty u dospělých je okolo 4 kilogramů. Dohromady tedy budete muset utáhnout o 8 kilogramů více ve výšce +40 cm. Jakmile si na však na tíhu bot zvyknete a dovedete plně využít jejich vlastností, vysoké skoky vám naopak dají pocit naprosté lehkosti.  

Na skákacích botách se dá dělat téměř vše. Krom toho, že i spadnout, nejdraději skáčeme přes překážky živé i neživé, hrajeme basketbal či fotbálek, chodíme se jen tak projít a proběhnout. Fantazii se meze nekladou. Naopak bychom rádi řekli, co se s nimi dělat nedá – seznam je kratší: řídit auto (na kole se nám to povedlo bez pádu), plavat a stát v klidu. 

Ani ne tak zima jako kluzkost povrchu jsou naším hlavním nepřítelem. Souvislá vrstva sněhu či ledu činí skákání ryze adrenalinovým sportem a upřímně skákání v zimních měsících doporučujeme v tělocvičně. Taktéž posypový materiál či vlhká tráva dodají skákání komický zážitek v kůži pozorovatelů. 

Jak jsme již zmínili, skákat v zimě je možné. ČR má přijatelné klima a někdy i v měsících listopad – únor je venku natolik hezky, že se vyrážíme netrpěliví skákat. Podklad by měl být tvrdý a nekluzký – vyvarujte se skákání na ledu, sněhu a posypovém materiálu. 

Skákací boty se vyrábí v široké škále tvrdosti pružin pro uspokojení poptávky skokanů. Váhový limit je v rozmezí 30 – 120 kg. Rádi vám poradíme, jaké boty zvolit – jedná se o velmi individuální rozdělení. 

Skákací boty jsou tak nebezpečný sport, jak si ho sami dokážete udělat. Stejně jako v cyklistice, kdy určitý druh je relativně bezpečný, zato bezhlavé vrhání se ze srázů přináší svá rizika. Drobné oděrky jsou při běžném skákání a běhání nejčastějším „úrazem“. 

Bez debat první lekci s instruktorem. Ušetří vám to spoustu sil a také pádů. Opora a řádné vysvětlení pohybu jsou důležitými faktory. Je snadnější se to naučit hned a správně, nežli být otrávený, když vám to samotnému ne a ne jít. 

Gratulujeme, teď už stačí najet v pravo nahoře na ikonku „kontakt“ a zavolat Petrovi. Stejně jako on kdysi nevěděl, kde koupit. Zavolal Ondrovi, tentýž víkend se potkali, zjistili co je potřeba a co zvolit a za týden už jim na dalším společném tréninku boty říkaly pane. U nás nikdy nekupujete zajíce v pytli. My se nesnažíme prodat „věc“, my vytváříme komunitu skokanů a staráme se o to, abychom si to všichni užili.

Vše záleží, pro koho poukaz je. V drtivé většině případů si skákání užili všichni. Pokud i osoba, pro kterou je dárek určen, je sportovního ražení, volte klidně dvouhodinový poukaz. Pokud však váháte, zda-li by si to užil, vystačí na začátek hodinový poukaz. Pozn.: Ve dvou se to vždy lépe táhne 🙂

No přeci tam kde jsme my! Pokud jste ale introvert a nebo mimo Brno, radíme rovný betonový plácek, zámkovou dlažbu či jiný tvrdý povrch bez nečistot typu posypového materiálu, listí a kaluží. Raději volte nižší koncentraci lidí (i když nás vždy nejvíce bavilo skákání na Náměstí Svobody) a provozu. Opuštěná parkoviště jsou ideální.