Místa skákání

Boby Centrum

Prostranství vedle bývalého fotbalového stadionu Zbrojovky je z historického hlediska nejčetnějším místem výuky skákacích bot. Rozlehlý plácek s vhodným povrchem a možností jít oběhnout celý stadion je ideální právě pro tyto účely. I díky přítomnému vysokému plotu, který umožní vypilovat skákání snožmo.  Díky své poloze je jedním z nejvyhledávanějších míst.

Jak se na místo dostat

Plácek se nachází vedle bývalého vstupu do zázemí stadionu, u nových motokár před příjezdem k tenisové hale Sprint. Areál Boby centra zná zajisté každý.

BVV

Parkoviště u vzorových domů BVV (Blízko brány č. 10) slouží svým rozpoložením a povrchem k vhodnému místu pro výuku skákání. Pokud termín skákání zrovna nekoliduje s termíny výstav, je parkoviště zcela volné a lze využít jeho veškerou plochu.

Jak se na místo dostat:

Příjezd ze Žabovřesk, Komína, Jundrova – výjezdem na víceúrovňovou světelnou křižovatku, přes ní rovno, na světlech doleva, parkoviště je po levé straně

Příjezd od DFRG Arény – sjezdem k terminálu, je nutné jej objet

Příjezd z D1 – po výjezdu z tunelu jet druhým výjezdem, napojit se na ul. Bauerova ve směru na Svitavy, následující křižovatku vpravo, objet zleva terminál

Kraví Hora

Skákací boty jsou sice univerzální sportovní pomůckou, nicméně i pro ně platí omezení. Nejzásadnější je zima a sníh. Abychom nevypadli z tréninku a mohli svou kondici udržovat i přes zimu, máme k dispozici tělocvičnu na Kraví Hoře, kam chodíme již čtvrtým rokem. A právě tato tělocvična je k dispozici i přes zimní měsíce pro zájemce o výuku.

Tělocvična je majetkem VUT, je staršího data, nicméně plně připravena posloužit našim požadavkům. Povrchem jsou měkčené čtvercové elementy, které nekloužou a navíc dokážou příjemně ztlumit případný pád.

Jak se na místo dostat?

Příjezdová cesta je z ulice Rybkova (odbočkou z Veveří). Je třeba jet stále do kopce, až k závoře. Tou se dáte do areálu (vrátný vás milerád pustí), naše tělocvična je druhá budova vpravo. Těšíme se.