Brněnské kolektory

Naskytla se nám možnost navštívit a na vlastní nohy projít část soustavy kolektorů vedoucích pod centrem města Brna. A tak sobotní dopoledne 5.4.2014 zastihlo větší část našeho skokanského týmu na Zelným trhu tentokrát bez skákacích bot. Jmenovitě se do „kanálu“ (jak to nazval Venca..:-) )  vydali Petřík, Honza, Venca, Lukáš, Marta, Karlos, Katka, Andy, Paťa a já.

kol9

kol13

Vchodem na ulici Josefská, jsme sestoupili do zhruba 7 metrové hloubky a ocitli se ve světě chodeb, kabelů a trubek. Průvodcem nám byli dva pracovníci TSB a průvodkyně z informačního centra. Ze soustavy dlouhé cca 23 km jsme měli možnost shlédnout necelých 1500 metrů. Prošli jsme pod ulicemi Josefská, Masarykova, Zelný trh a Jánská. Po cestě jsme viděli i část historických sklepů, které museli kolektorům ustoupit. Vše samozřejmě za plného provozu. Takže kolem vodovodní trubky vodnily, parovod parovodil a elektrické kabely vedly. Vyzkoušeli jsme si i komunikaci s dispečinkem a spuštění poplašné sirény.

20140405_120816

Po víc jak hodině, jednom žebříku a několika ranách do hlavy opatřené přilbou 🙂 jsme se vrátili zpět k východu. Opět bohatší o další zážitky.