Bounce CUP 30.1.2010

Dne 30.1.2010 se uskutečnilo první klání letošního roku, a to v Praze. Náš tým se rozhodl vyjet bojovat v šestičlenném složení (Dana Dostalíková, Jiří Fiala, Lukáš Juran, Jan Křivánek, Václav Skyba a Ondřej Soudek). Nebýt pracovních a studijních povinností, brněnská výprava by skýtala jistě minimálně o dvě jména více.

Už na samotném srazu panovala velmi dobrá a uvolněná nálada, kterou umocnilo propojení s ostravským týmem 7th Move. Počáteční optimismus zabrzdil správce tamější haly, nicméně nás nic nerozhodí. Hala byla rozlehlá a povrch takřka ideální pro takové to domácí skákání. Po úvodním rozeskákání se, registraci a poznání ostatních se mohlo začít „bojovat“ na čtyř frontách. Jako první jsme se pustili do skoku dalekého, v němž zejména Jiří Fiala a Václav Skyba dali jasně najevo, že i s Brnem se bude v dalších závodních podnicích muset počítat. Následoval trojskok, kde jsme mohli zkouknout všechny možné styly, jak se poprat o co nejlepší výsledek. Od prvních chvil ukazovala trojice skokanů Daniel „Apo“ Fajmon, Patrik Svoboda a Radek Walder své kvality a tak bylo jen otázkou, jak si rozdělí první tři místa. Problémy se zády bohužel vyřadily Jirku Fialu z pokusu o další famózní výkon ve trojskoku a tím i boji o velmi dobré umístění. Obrovské překvapení přinesl skok vysoký, v němž Václav Skyba (t.č. necelé dva měsíce skákající borec, pozn. redakce) skončil na děleném druhém místě s úctyhodnou skočenou výškou 190 cm a jasně tak zadělal na vrásky dosavadních rekordmanů. Postupné souboje v battlu alespoň ukázaly směr, jakým by se mohla tahle disciplína ubírat. V kategorii žen se na prvním místě umístila Kamča Ženčáková, druhé místo si odnesla Danča Dostalíková a třetí místo Veronika Heclová. V dramatické mužské kategorii zvítězil Radek Walder před Patrikem Svobodou a Danielem Fajmonem.

Pokud se budu vyjadřovat pouze k závodu a ne k samotné organizaci, tak z mého hlediska byla účast velkým přínosem. Poznalo se spoustu lidí, nové styly a forma závodů dostává ucelenou podobu. Za sebe děkuji všem nejen z našeho týmu, že byli součástí velmi pohodového sobotního dne a nehledě na úroveň skákání se vydali do bojů o dobré výsledky, které se budou časem jen a jen zlepšovat.