Zahájení – Encounter

Dne 6.4.2010 se uskutečnil zahajovací maškarní průvod již dvacátého ročníku mezinárodního divadelního festivalu Setkání / Encounter, který pořádá Divadelní fakulta Janáčkovy akademie múzických umění v Brně. Kromě mnoha masek různých velikostí (občas docela děsivých, více než tři metry vysokých a někdy i v kočárku), klaunů a studentů v převlecích se pro zpestření průvodu účastnilo také několik členů našeho týmu. Dostali jsme červené klaunské nosy (které jsme velmi brzo ztratili) a obličeje nám pomazali bílou barvou, abychom zjevem ladili ke zbytku účastníků akce.

[singlepic id=154 w=320 h=240 float= ]

Celé shromáždění se po krátkém úvodu před fakultou na Mozartově ulici začalo s bubnováním, pískotem a využitím nejrůznějších hudebních nástrojů přesouvat směrem k divadlu Husa na Provázku, kde poté proběhlo i slavnostní zahájení. Skokani nebyli ochuzeni o účasti na hudební produkci a byli vybaveni pokličkami a tamburínou. Festivalový průvod učinil na své cestě několik zastávek s krátkými divadelními scénkami na náměstí Svobody, Masarykově ulici a přímo před divadlem Husa na Provázku. Postupně se přidávali i kolemjdoucí, takže k cílové destinaci dorazil pořádný zástup lidí.

[singlepic id=155 w=320 h=240 float=]

Na akci se to jen hemžilo fotografy (amatérskými i profesionálními) a natáčet přijela i Česká televize, takže celá akce je důkladně zdokumentována. Nechybí několik pěkných fotek, záznam televizního vysíláni České televize, shlédnout průvod můžete také pomocí Youtube.  Počasí vyšlo a akce se velmi vydařila. Dva skromné pády jsme si odbyli ještě před startem, takže skokanská pověst neutrpěla žádnou ostudu. Děkujeme JAMU za pozvání a doufáme, že se příští rok budeme moci zúčastnit znovu.

[singlepic id=156 w=320 h=240 float=]

Autor: Lukáš Medek
Fotky: www.brnensky.denik.cz