Vienna city festival

Dne 29.5. se trio ve složení Dana Dostaláková, Lukáš Medek a Ondřej Soudek vydalo za hranice s naším jižním sousedem. Ve dnech 28.5. – 30.5.2010 při příležitosti konání Vienna city festival uspořádal Uwe Schweiger setkání skokanů v centru Vídně – na Heldenplatz. Kvůli pracovním a učebním povinnostem jsme absolvovali pouze jeden den ze tří, nicméně jsme si jej nesmírně užili.

viden


Dvě auta vypravená z Ostravy a Štenberka přijela na místo už v pátek. Večer navštívili tělocvičnu a mohli tak na vlastní oči vidět podmínky, v jakých se ve Vídni skáče. Večer následoval program u Uweho, kdy se hrálo hodně her a o zábavu bylo postaráno. My vyjeli v sobotu v sedm hodin, abychom se před desátou dostali na smluvené místo. Hned po příjezdu do Vídně jsme byli odchyceni prvními zvědavými človíčky – k našemu překvapení rodilou Češkou se svojí dcerou. Pobavili jsme se o konané akci, o botkách a mohli se vydat na 1,6 km dlouhou cestu od zaparkovaného auta k ostatním skokanům. Po cestě po hlavní strasse jsme k našemu udivení budili veliký rozruch. Čekali jsme, že ve Vídni jsou botky o hodně známější.

Chvíli po desáté jsme dorazili na cílové místo, odchytil nás samotný Uwe, nasměroval za ostatními a následovalo přivítání. Rozprchli jsme se po plácku a mohli vyzkoušet připravené atrakce (lukostřelba, trenažér veslování, waveboard, frisbee, trampolíny, gymnastické nafukovací pásy apod…). Okolo poledne jsme se mohli přesunout k soutěžení ve skoku vysokém. Jako první se představili skokani na botkách Thero, kteří nám do slova a do písmene vyrazili dech. Skočená výška okolo 115 cm byla oceněna velkým potleskem a mohlo se přesunout na „dospěláky“. Celé skákání se neslo v přátelském duchu a rozkaz zněl jasně – pobavit se 🙂 Po skocích byl čas na občerstvení a následoval přesun k fontáně v přilehlém parčíku, kde se konalo focení a natáčení.

Po čtvrté hodině jsme se rozloučili a pomalu si to skákali k autu. Po cestě jsme opět vzbudili značný rozruch, zazávodili na semaforech a mohli jet směr Brno. Cestu domů nám zpříjemnily volební výsledky, které jsme (po spojením s Vaškem Skybou v jedné super hospůdce s Dalešicemi) pořádně zajedli a zapili.

Celá akce byla naprosto úžasná a jsme rádi, že jsme mohli poznat zase něco nového. Uwemu velké díky za pozvání a může nás jen mrzet, že jsme neabsolvovali 100% její připravený program.

[nggallery id=14]