Report Z Memoriálu JT 2015

Pátý ročník Memoriálu Jéni Trávníčka je za námi a já bych chtěl v prvé řadě poděkovat všem, kteří dorazili a přivezli sebou pohodovou náladu. Jen díky vám mohl proběhnout tento perfektní víkend.

Mlyn

 

Ale teď už pěkně popořádku. Pátý ročník proběhl v údolí Bílého potoka na Hálově mlýně. A nutno uznat, že změna prostředí celé akci jen prospěla. Začali jsme se scházet v pátek od sedmnácté hodiny a i když stojí Hálův mlýn na samotě, hluboko v lesích trefilo tam nakonec všech 27 skokanů. Někteří sice po lesních cestách a srázech, ale dorazili 😀 V pátek za námi opět dojeli i Trávníčkovi. Za jejich psychickou podporu a materiální podporu v podobě koláčů, ovoce a vína děkujeme.

Po malých zmatcích s ubytováním, kdy vedení mlýna dalo pro nás rezervované pokoje svatebčanům a hostům z probíhající svatby, jsme se mohli začít bavit. A to nám vydrželo až do neděle. Jako první jsme si v pátek zahráli noční hru „Cesta za světlem“. Nutno sebekriticky uznat, že terén pro tuto hru nebyl úplně nejlepší, ale i tak jsme si dali několik kol. Řada z nás pak odcházela zpátky s věcmi od vosku 😀 Jelikož už se blížila jedenáctá hodina, byl program pro dnešní den ukončen. Zůstali jsme sedět na terase a postupně se rozcházeli spát.

Sobotní ráno začínalo brzy. V devět hodin jsme se sešli před mlýnem. Jako první nás čekala hra Hutututu. V průběhu druhého kola bohužel došlo k úrazu. Martin Vybíral si vyhodil koleno. Proběhla záchranná operace a pak už cesta do nemocnice. V dětské nemocnici v Brně jsme byli za necelých 40 minut. Bohužel se naplno ukázalo české zdravotnictví a celkový čas strávený na pohotovosti, rentgenu, ultrazvuku a chirurgii se vyšplhal na pět hodin.

Mezitím na Hálově mlýně pokračovala hra Hutututu a potom i vybíjená. Po obědě a malém odpočinku se skokani rozdělili do závodních dvojic. Losování bylo rafinované. Podle barvy spodního oblečení se postavili do řady a pak se vytvořili dvojice. Tentokrát jsme měli i pěší skupinku. O půl třetí se odstartoval závod. Jako první si museli závodníci vyběhnout do kopce pro skládačku Tangram a pak složit jedno ze dvou písmen. Písmena byla JT. Po složení si mohli nazout botky a vyrazit na trať. Ta měřila 4,5 km a měla převýšení 210 m. Cestou je čekalo 7 stanovišť, kde museli zapojit svoje mozkové závity. Měli složit větu „Po ránu skokan bez lahváče, vůbec nikam nedoskáče.“ 

Můžete si to sami vyzkoušet:

Kvíz 1:

Hledáte dvě slova:

Po které denní době má obyčejně sportovec našeho typu nejslabší výkony?

Toto slovní spojení patří do výroku z českého filmu Pupendo

 „ …… mokrej hadr na tlamu“

Kvíz 2:

Hledáte jedno slovo:

 

skokan

 

 

 

 

 

 

Kvíz 3:

Hledáte jedno slovo:

Keř s bílými květy, ze kterých se dělá výborný sirup.

Kvíz 4:

Hledáte jedno slovo:

Uhádni slovo na šest písmen začínající na L:

Pivo, krygl, pěna, otvírák, kastl

Kvíz 5:

Hledáte jedno slovo:

…- / ..- / -… / . / -.-.

Kvíz 6:

Hledáte jedno slovo:

 Použij abecedu A=1; Z=27

 15 – 10 – 12 – 1 – 14

Kvíz 7:

Hledáte jedno slovo:

 Zelí má na botkách skok dlouhý 1,5 metru a vysoký 0,65 metru. Snaží se doskákat za hodinu do hospody vzdálené 15 km. Cestou je několik překážek vysokých 1 metr. Spočítejte, zda doskáče nebo nedoskáče.

 

Tak co podařilo se vyluštit? Většině skokanům ano 😀

Po závodu a malém odpočinku jsme hráli hru Uhádni písničku. Některé mimické variace by rozhodně zasloužily Oskara. Pak už byl na pořadu jen táborák, opékání špekáčků, klábosení a plánování dalších akcí. To se protáhlo dlouho do noci.

V neděli ráno jsme se sešli na společné snídani, zabalili a vyrazili k domovům.

Jak jsem psal v úvodu. Díky všem co neváhali a přijeli a pomohli tak k průběhu (z pohledu organizačního týmu a snad i vašeho) skvělé akce.

Tak za rok na šestém ročníku Memoriálu Jéni Trávníčka, který proběhne 2.9. – 4.9.2016, ahoj.

 

Pár fotek od Upíra najdete zde