Oprášení botek 2016 v Chrudimi

Je jedna hodina v noci, já se před chvílí vrátil z perfektní akce v Chrudimi a teď sedím u počítače a ještě čerstvé vzpomínky hodlám přenést do tohoto článku. Ale vezmeme to pěkně popořadě a já se vrátím v čase a myšlenkách do sobotního rána.

received_990364937717268

Na sobotu 23.4.2016 připadl termín již tradiční akce Oprášení botek. Tuto akci na jaře pravidelně pořádají Chrudimští skokani z Bockujem.cz. Letos to ale bylo jiné a tým organizátorů se rozrostl o lidi z Chrudimské půjčovny koloběžek FitKoloběh. Takže se neoprašovaly jen skákací boty, ale i koloběžky.

Z Brna vyrazil v deset hodin tým čítající osm lidí. Já, Andy, David, Petřík a Venca s celou rodinou. Chvilku po dvanácté jsme již byli na místě srazu. Nikde nikdo a tak jsme se rozhodli zajít do restaurace na oběd. To se zadařilo. Když jsme se vrátili zpět, tak přípravy již byli v plném proudu. Nakonec se nás sešlo bezmála třicet. Byla to barevná směs skokanů, tyčkařů, koloběžkářů, cyklistů a pěších z Chrudimi, Prahy a Brna. Po přípravách a úvodním focení jsme vyrazili na cestu. Čekalo nás asi deset kilometrů po Chrudimi. Začátek vedl po cyklostezce okolo řeky.

 

20160423_13530720160423_135350

 

 

 

 

 

 

 

První malá zastávka byla u venkovní posilovny, kde řada z nás neodolala a vyzkoušela cvičební pomůcky. Pak jsme se propletli přes sídliště a náměstí, vylezli kopec do centra Chrudimi a zastavili se na zmrzlinu. Po osvěžení jsme se vydali do parku a pak na Šance, kde jsme na hřišti mezi paneláky udělali delší přestávku. Každý se bavil čím měl chuť. Někteří skákali, jiní proháněli koloběžky a pár lidí využilo příležitost a vyzkoušeli sportovní nářadí ostatních. Každopádně jsme budili rozruch a dokonce ohrozili dokončení zateplení jednoho domu v termínu, protože dělníci, místo aby pracovali, tak stáli a koukali na nás. Tímto se omlouváme za nabourání časového rozvrhu stavby 😀

 

20160423_150000

20160423_152222

 

 

 

 

 

 

 

Zatahující se obloha a zima nás vyhnaly na další cestu. U Kauflandu jsme se na chvíli zastavili a došlo i na menší hromadný pád. Apo seděl na patníku a neudržel dalších pět skokanů na klíně. Všichni jsme se dominovým efektem složili na zem k pobavení nákupu chtivých spoluobčanů. Další cesta vedla z kopce a pak už jen podél řeky zpátky k autům.

Celou akci jsme ukončili večeří v místní restauraci a přátelským pokecem. Co říci závěrem? Snad jen, že děkujeme pořadatelům za vydařenou akci na které mě mrzí jen jedna věc. A sice to, že se nás nesešlo víc. 😀