Oprášení botek 2014

Tento víkend proběhla již zavedená akce zvaná Oprášení botek, kterou jako každý rok připravili chrudimští skokani z týmu Bockujem.cz. To, že se jednalo již o pátý ročník svědčí o velké oblíbenosti. I když je tato akce tradiční, přece jen byla tento rok jiná. Poprvé se totiž jednalo o celovíkendovou věc a nikoli pouze jednodenní. A musím říct, že tím celé oprášení dostalo na atraktivnosti pro vzdálenější skokany.

20140405_162226

Z Brna tentokrát vyrazily dvě auta, ve složení Já, Petřík, Honza, Andy, Venca, jeho dvě holčičky a Danča. Bohužel, jsme měli již domluvenou vlastní akci a tak jsme vyjeli až v sobotu dopoledne. Po necelých dvou hodinách nás již vítala deštivá Choceň. Naštěstí se počasí umoudřilo a chvíli po našem příjezdu přestalo pršet. Chvíli jsme počkali, až chodníky trochu uschnou, nazuli skákací boty a vyběhli do města. Poskákali náměstí a okolní ulice, vyslechli si něco o historii Chocně a pokračovali do zámecké zahrady. Tam nám vekou radost udělalo dětské hřiště, kde se snad všichni vrátili do dětských let a vyzkoušeli různé prolézačky, lanovky nebo houpačky. Vše samosebou se skákačkama na nohách. Až s podivem, že hned poté nepřišla průtrž mračen, podle známého pořekadla: Malé děti si hrají – bude pršet.. 😀 Nepršelo. A my hopsali dál. Další zastávka byla na nádraží a od tam zpátky do Oldhausu, který představoval naší základnu. Po cestě jsme vyjedli stánek s kebabem a znovu trochu poskákali náměstí. Po vyzutí botek a krátkém odpočinku, jsme šli na večeři do restaurace. Tam na nás působil trochu rozpačitým dojmem číšník, který vůbec nevěděl co vlastně v kuchyni mají. Ale co, jídlo nám nakonec na stole přistálo, pivo bylo studený a kolem stolu samý fajnový lidi. Co víc si přát. Kolem půlnoci potom někteří vyběhli na botkách na takovou Night run. Co se na ní dělo….. radši nevědět.. 😀

Ranní budíček zprostředkovaly Vencovy děti chvíli po sedmé. Některým nutno říct se vstávalo těžce, což přičítám vysoké sportovní náročnosti předešlého dne.. 😀 Každý posnídal co měl, popřípadě co kde odcizil nebo dostal. A hurá zase na botky. Tentokrát se šel hrát megabasketbal. Šlo o to dostat gymball mezi nohy obráceného stolu na paletách. Člověk by řekl jednoduchá věc. Nicméně zkuste si stoupnout na židli a zvednout ze země něco, co je mokrý a  děsně to klouže. A ještě s tím hodit na tři metry a někam se trefit, když do vás dalších 7 lidí strká a snaží se vám to překazit. Prostě perfektní zábava na víc jak hodinu. Vyhrál tým žlutých 8:5. Již opravdu unavení jsme se vrátili zpět do Oldhausu. Nezbývalo už nic jiného než se zabalit, rozloučit a vyrazit zpět do Brna.

Co říct závěrem? Snad jen jedno. Tato akce patří k těm opravdu podařeným a rok od roku je lepší a lepší. Již nyní se těšíme co tým Bockujem připraví příští rok. Každopádně posíláme do Chrudimi velké díky za přípravu a organizaci.