Oprášení botek 2013 aneb po stopách rytíře Smila

Ačkoliv se letos zima držela zuby nehty svého žezla, přesto se jí nepodařilo překazit 4. ročník Oprášení botek, který se konal 27.4.2013 v Třemošnici.  Tuto akci každoročně pořádají chrudimští skokani. Z Brna se na tuto již tradiční akci vypravilo pět skokanů. Karlos, Petřík, Honza, Bětka a já.

20130427_092616

Cesta na místo srazu proběhla bez problémů a tak chvilku před půl desátou jsme už byli v Třemošnici u Penny marketu. Musím se pochlubit opět první..:-) Nakonec se sešlo 15 skokanů a 5 pěších. A mohli jsme vyrazit směr hrad Lichnice. Po cestě jsme hledali zbroj rytíře Smila z Lichtenburku. Na prvním stanovišti to byl varkoč, na druhém řemdih, na třetím helmice, pak štít a na konci meč. Všechny tyto části byly rafinovaně ukryté na různých místech. V pařezu, v noře, ve stromě nebo rybníku. A to vše při cestě do kopce. Takže někteří hledali nejen zbroj, ale i svůj dech…:-)

Do zbroje jsme nakonec oblékli Petříka. No vlastně nejen jeho..:-)  A došlo i na souboj mezi ocelovým a světelným mečem..:-)

20130427_111637

20130427_111822

Na hradě jsme si poslechli výklad o historii hradu a pak se odpočívalo. Asi největším překvapením se stal Plíťa, který se objevil s velkou nůší a dvěma kotlíky buřtguláše. Takovou hostinu hrad nezažil od dob, kdy Žižka měl ještě obě oči a Mrtvý moře bylo teprve řádně nachcípaný. 

Po výborném obědě jsme vyrazili dolů. Někteří to vzdali už pod hradem a sundali boty a někteří (jako třeba já) na poslední části kopce. Celá akce by nebyla kompletní, kdyby někdo nespadl. Letos se této role ujal Karlos, kterého zradil drolivý asfalt..:-) Naštěstí to odnesly jen lokty..

20130427_131046

Došli jsme k Penny a přejeli na místní náměstí, kde jsme měli v plánu trochu skákat. Všechny nás lákala místní kašna a tak jsme  po chvíli měli pěkně mokré boty. Dalo by se říct, že v závěru už nešlo o Oprášení botek, ale o Omáčení botek…:-) Vyzkoušeli jsme různé triky, skákali na schody a vůbec se věnovali takovému tomu domácímu skákání. Jak únava sílila, jeden po druhém jsme začali skákací boty zouvat. Pár lidí si na závěr vyzkoušelo i jízdu na jednokolce.

20130427_153342

20130427_153456

Nicméně přiblížil se čas odjezdu (tedy aspoň nás z Brna) a tak jsme se pomalu začali loučit. Zatímco my jsme sedli do auta a vyrazili směr Brno, ostatní se přesunuli ke grilu a jestli se nepřejedli a neopili, tak grilují dodnes..:-)

Na závěr bych chtěl poděkovat organizátorům, za perfektní a do posledních detailů připravený program a taky za vynikající guláš. Určitě příští rok přijedeme znovu.

6 Comments

 • Qewa napsal:

  Opakovat! Opakovat! Moc jsem si to užila, a určitě to nebylo jen kvůli tomu, že jsem vlezla na botky skoro po půl roce abstinence 🙂

 • Satan napsal:

  Naprosto perfektne zarizeny dokonce i s pocasim (za to vlastne diky Qewe, ktera ho vymodlila pres tyden).

  Co nekteri predvadeli (Karlos + Honza), na to jsme mohli jen koukat 😉 Hlavne prelejzani zabradli hlavou smerem dolu 😉

  Jeste jednou dik za to, ze jsem se mohl zucastnit.

 • sud napsal:

  Ja teda taky podekuji, jednak Zelimu, že dělá každoročně akce, kterými drží powerbocking nad vodou, Petrovi, že napsal tak čtivý článek, který po ránu opravdu pobavil, a Vencovi, že to hezky pochválil. Dobrá práce, kluci 🙂

 • Skybee napsal:

  I já se připojuju k poděkování ….že jste připravili pro moje kamarády takovej suprovej program 🙂 …a já zase (nejspíš) příští rok odjedu do Jeseníku nebo do jiný řiti, abych mohl jako již tradičně na oprášení botek chybět !!! UAAAAAA !!!!

 • Zeli napsal:

  Nechápu jak Hombre dokáže po celém dni na skákačkách řídit a zároveň psát tento výbornej článek 🙂 . Oprášení bylo parádní hlavně díky samotným účastníkům, díky vám všem! Navazující grilovačku jsem opouštěl ještě před půlnocí, tak případné detaily nechám na někom, kdo vydržel až do konce. Ale maso i degustace mnoha druhů piv nemělo chybu.

 • Karlos napsal:

  I já se přidávám k poděkování organizátorům za perfektní a dokonale promyšlený program. V Třemošnici jsme zažili opravdu jeden z nejkrásnějších dnů! Díky!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.