Oprášení botek 2012

Chrudimský tým BOCKujem.cz připravil na sobotu 21.4.2012 setkání skokanů s názvem Oprášení botek. Jedná se v podstatě o zahájení venkovní skokanské sezóny.

 

Akce se původně měla uskutečnit o čtrnáct dní dříve, ale díky špatnému počasí musel být vybrán tento náhradní termín. To se bohužel podepsalo i na počtu zúčastněných skokanů. Nicméně se nás i tak sešlo v Havlíčkově Brodě u nákupního centra Albert jedenáct. Z Brna jsme přijeli čtyři. Petřík, Honza, Bětka a já. Začátek byl v jedenáct hodin a já si hned vyzkoušel jak zrádné umí být jarní bláto. Naštěstí fotografové teprve vybalovali svoje nádobíčko a tak o tomto incidentu nejsou žádné záznamy. 🙂

Kolem půl dvanácté jsme vyrazili na Plovárnu kde proběhlo rozdělení do dvou družstev a byl odstartován zajímavě připravený orientační závod. Byl jsem v týmu s Petříkem, Honzou a Matějem Lédlem. Dostali jsme mapu a šifrovanou zprávu. Po jejím vyřešení jsme teprve věděli kam máme vyrazit a kde se bude nacházet další šifrovaná indicie. A tak jsme procházeli město a nacházeli obálky za dopravní značkou, na zdi nebo v rozeklaném stromu. Ty nás dovedly až do cíle, kam jsme dorazili předposlední 🙂 (jak jsem psal družstva byla dvě a tak si lehce domyslíte jak jsme se vlastně umístili.) Musím ještě říct, že Zeli tak mohutně závodil, až to pružina na jeho botách nevydržela a prostě praskla.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Po focení na náměstí a malém občerstvení, jsme přešli do parku, kde jsme měli možnost shlédnout malý trénink parkouru a trochu jsme si odpočinuli.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Poslední cesta vedla zpět na Plovárnu. Tam se už jen volně skákalo, hrál se basket ( samozřejmě na skákacích botách ) a vůbec jsme si užívali slunečného dne.

Kolem šesté už všichni měli skákání dost a nastal čas sundat skákací boty. Přejeli jsme k Rickymu na zahradu a u roztopeného grilu a piva probrali celý tento skvělý den. Myslím, že účelu bylo dosaženo a skákačky jsme oprášili opravdu vydatně a někteří až moc. Chtěl bych tímto poděkovat organizátorům za přípravu a troufnu si tvrdit, že nikdo ze zúčastněných nelitoval cesty do Havlbrodu….

Fotogalerie:

Michal Malinský

Jan Dosoudil