Memoriál JT 2013 – report

Je neděle 8.9.2013 a máme za sebou další ročník Memoriálu Jéni Trávníčka. Vzhledem k perfektní sestavě skokanů (sešlo se nás 32) a nádhernému počasí, to opět byla pohodová akce.

Mapa

V pátek byl organizační tým již v 17:00 hodin na místě v kempu Olšovec v Jedovnicích a čekali jsme na příjezd jednotlivých skokanů. Čekání jsme si krátili pizzou a pivem v hospodě u Šedého vlka. Kolem 21 hodiny již byly všechny posádky v kempu a mohlo se přejít k nachystanému programu. Vzhledem k tomu, že jsme celý memoriál tentokrát pojali jako pátrání po fragmentech z havarované mimozemské lodi, nemohlo přijít na řadu nic jiného než briefing, kde jsme skokany informovali o pádu lodi a jejich zítřejším úkolu.  Po tomto seznámení už přišla na řadu noční hra s názvem „Lodě“. Po lese byly rozmístěni tři majáky a zbytek lidí se rozdělil na piráty a obchodní lodě. Obchodní lodě přepravovaly mezi majáky náklad a piráti se jim ho snažili sebrat. Bohužel jsme byli projíždějícím lesákem upozorněni, že rušíme noční klid zvěře a tak jsme stihli pouze dvě kola. Poté jsme se vrátili zpátky do kempu a zbytek večera strávili v družném hovoru nad sklenicí pěnivého moku.

20130906_184141_Kopeček

Program v sobotu jsme odstartovali v deset hodin vzpomínkou na Jéňu a malou rozcvičkou v podobě hry Orchestrion. Pak jsme si zahráli lidské „člověče nezlob se“  a nakonec naše oblíbené Hutututu..:-) Mezitím přijeli manželé Trávníčkovi aby nás, stejně jako v loňském roce, podpořili. Moc děkujeme za víno a ovoce. Obojí přišlo k chuti. Po obědě jsme se sešli  ve 13:30 a začalo rozdělení do dvojic. To si vzal na starosti Lukáš s Dančou. Já vyrazil s Martou, krutorem a nákladem vody a Tatranek na její stanoviště. Mezitím odstartovaly první dvojice a v pětiminutových intervalech další. Proto jsem se už nevracel do kempu a zůstal na trase jako cyklohlídka.  Mezi prvními  jsem potkal dětský tým Petříka s Andy. Vzápětí jsem byl svědkem velmi škaredě vypadajícího Karlosova pádu. Odnesl to jen odřený loket. Pokud mám dobré informace, tak druhý pád měl Ondra, ale naštěstí bez následků. Na celé trase bylo 8 stanovišť, kde měli skokani hledat předem nafocené předměty. Délka trasy byla cca 7 km a všichni ji bez problémů zvládli. Ondru Soudka ale nikdo nenašel..:-)  Časy se pohybovali od 1:12 hod do 2:16 hod. Podle následných ohlasů byla příliš lehká….:-) tak uvidíme příští rok..:-)

 

 Evidence01 Evidence02

 

Po doběhnutí všech dvojic byl v plánu odpočinek a od 18:00 jsme měli rezervovanou restauraci. Po setmění jsme si zkusili zahrát hru, kterou vymyslel Venca s Lukášem a to sice Zombie Apocalypse.  Zombíky představovali hráči s jednou botou. Musím říct, že většina hráčů se do svých rolí perfektně vžila, takže atmosféra byla opravdu apokalyptická…:-) pak už následovala jen volná zábava v místní hospodě, kterou se nám podařilo vypít do sucha..:-) V noci se ještě řešil zlomený klíč od chatky, ale vše se zdárně vyřešilo a všichni měli kde spát.
20130907_10555620130907_150537

 

 

 

 

 

Neděle byla už jen ve znamení balení, takového nezávazného kecání, plánování dalších akcí a odjezdů.

Chtěl bych tímto poděkovat všem za účast, perfektní atmosféru a tři dny naplněné pohodou a legrací. To přesně nám říká, že organizovat takovéto akce má smysl.

V galerii jsou pak vidět všechny hledané fragmenty a pár záběrů vědců v plné práci..:-)

Těšíme se na vás příští rok. Váš organizační tým 7Brno.