Je powerbocking bezpečný sport??
Tímto článkem bych chtěl reagovat na smutnou událost, která se stala v neděli 5.12.2010 v Německu, kde v přímém televizním přenosu zábavné soutěže Vsaďte se, že..? ( Wetten,dass..? ) došlo ke zranění 23letého skokana Samuela Kocha. Chtěl na skákacích botech postupně přeskočit pět jedoucích aut. Jeho pokus, ale skončil poraněním páteře a míchy. Díky odvysílané reportáži v nejsledovanějším čase na televizi Nova se tak dostala tomuto sportu silně negativní reklama. Je to poznat na každém kroku. Mnoho z mých známých mě zastavuje a ptají se jestli je to opravdu tak nebezpečné. A jestli s tím nechci radši skončit. Všem tvrdím, že ne.
Pojďme se na to podívat z druhé stránky a porovnat powerbocking třeba s cyklistikou. Troufám si tvrdit, že snad každý z nás na kole seděl. Někteří jezdí rekreačně, někteří závodně a najde se pár jedinců, kteří na kolech zdolávají snad i skály. A s druhem ježdění samozřejmě přicházejí i úrazy. Pokud někdo jezdí jen pro radost z pohybu, tak se mu většinou nic nestane. Naopak pokud někdo chce překonávat hranice, musí počítat se zraněním. Ale málo kdo z nás bude odsuzovat jízdu na kole, kvůli těmto úrazům. To samé platí o powerbockingu. Jen s tím rozdílem, že tento sport je mladý a mnoho lidí trpí předsudkem o jeho nebezpečnosti, právě díky takovýmto reportážím.
Takže když se vrátím k nadpisu nad tímto článkem, odpověď zní ANO. Pokud člověk zná své možnosti a nepřeceňuje své síly, pak není powerbocking o nic nebezpečnější sport, než kterýkoliv jiný. Otázkou zůstává jak zjistit své možnosti …… J
P.S. každopádně jsme v myšlenkách s naším německým kolegou a přejeme brzké uzdravení…