Encounter – Elegantní sako, bílé tváře, zelený nos a píšťalka do pusy

Dne 10. 4. 2012 odstartoval průvodem masek 22. Mezinárodní festival divadelních škol. Do brněnských ulic vyrazilo několik skupin studentů oblečených v pestrobarevných maskách. Každá skupina symbolizovala nějaký světový kontinent. Toho evropského jsme se zúčastnili i my na skákacích botkách (konkrétně Karlos, Lukáš, Danča, Vendy a Andrea).

Náš úkol byl vcelku jednoduchý – poutat pozornost kolemjdoucích a píšťalku vrátit maximálně opotřebovanou 🙂 V životě by mě nenapadlo, jak náročné je skákat a u toho foukat do malé věci v ústech…

Do gala nás hodila scénografka Jitka. Sako ozdobené fáborky, tváře napudrované doběla, nos nabarvený nazeleno a já s Vendy navíc vyfasoval moderní metrový klobouk na hlavu.

 

 

 

 

 

 

 

 

No řeknu Vám, když se do klobouku opřel vítr, připadal jsem si jako plachetnice a měl jsem co dělat, abych některé vyšší výskoky v pořádku ustál. Vítr občas pozlobil i s fáborky v obličeji, takže skákání bylo vskutku adrenalinové – naslepo a kolem Vás spousta lidí.

  

 

 

 

 

 

 

 

 

Průvod masek vyšel od Divadelní fakulty JAMU, pokračoval Kobližnou ulicí na náměstí Svobody a k divadlu Reduta na Zelném trhu. Centrum Brna zažilo vskutku neobvyklou podívanou, prokládanou krátkými hereckými vsuvkami. Cílem průvodu bylo upozornit lidi na zahájení tohoto již tradičního festivalu. A ten byl jistě splněn!

 

odkaz na video z www.youtube.com: zde