Brněnské běhy 2010

Dne 2.5.2010 jsme se stali součástí prestižních Brněnských běhů 2010, které pořádal Alfa Helicopter a Čiba sport. Již dopředu bylo avizováno hodně novinek a rekordů – především počet běžců, kteří vyrazili na půlmaratónovou trať. Největší pozornost byla poutána na Africké běžce, kteří dle očekávání obsadili první místa. Novinkou bylo mj. začlenění skákacích bot jak do doprovodného programu (vystoupení a půjčování), tak i do samotného závodu! 11 z nás se tak ve 13.30 mohlo postavit pod startovní/cílovou bránu a vydat se na cca 650 m trať centrem Brna.
Na prvním místě byla především bezpečnost a teamová „práce“, proto jsme se po doběhu shlukli před cílem a vyčkávali zejména na našeho nejmladšího člena Petříka. Ten si zaslouží nesmírný obdiv, že danou trať zvládl celou (!!!!) uběhnout a poprávu si odnesl plaketu za první místo. Velké díky i Danči a Vencovi, kteří dávali Petříkovi fyzickou i psychickou podporu. Za potlesku diváků podél trati jsme vyčerpání vpadli do cíle a víme velmi dobře, že je potřeba trénovat 🙂

Závěrem bych chtěl poděkovat všem, kteří se zůčastnili běhů a zvládli vcelku hodně náročnou trasu bez jediného pádu (a to jak nejmladšímu dospělákovi Honzovi Frolkovi, tak i Mirovi Budovi, který měl botky teprvé podruhé na nohou), taktéž velké díky tátovi Frolkovi, který celou akci dokumentoval a velmi aktivně se podílel na půjčování botek zájemcům.

Účastníci běhu:

Dana Dostalíková, Václav Skyba, Lukáš Medek, Ondřej Soudek, David Pala, Jan Trávníček, Michal Pertlíček, Jan Frolek, Petr Frolek ml., Martin Janošík a Miroslav Buda.

[nggallery id=12]