Aubria 2011

Ve dnech 29.7. – 30.7.2011 se v Ostravě uskutečnilo již páté mezinárodní setkání skokanů Aubria 2011. Sešli se tam skokani z Ruska, Polska, Rakouska, Slovenska a samozřejmě i z České republiky. Z brněnských skokanů tam byl Ondra, Petr, Honza a Petřík.

Páteční odpoledne bylo hodně volné. My tam dojeli už po třinácté hodině a tak jsme se malinko zapojili do příprav. Skokani postupně přijížděli a každý si našel zábavu. Střílelo se z luku, ze vzduchovky, cvičily se salta na airtracku a trampolíně, procvičovaly se mozkové závity a nebo se jen tak povídalo. V průběhu odpoledne nás silný déšť zahnal pod střechu, ale ani to nám nemohlo ubrat na náladě. Po dešti byl vyhlášen turnaj v minigolfu, který jsem nějakým nedopatřením vyhrál (asi chyba v součtech nebo co 🙂 ) Po turnaji v minigolfu pokračovala volná zábava.

Po chvíli nás začala lákat vůně grilovaného masa ke stolům. Role šéfkuchaře se ujal Chosse a nutno říci, že bravurně. Nastupující večer a chlad ukončil většinu aktivit a tak se hlavní dění přesunulo ke stolům, kde později v noci zůstali jen nejsilnější jedinci… (Dle zvyklostí připlul kapitán Morgan v doprovodu se slečnou Coca-colou – jak je zvykem, kde se objeví tahle dvojice, tam není o zábavu nouze).

V sobotu v 9:30 byl přesun k Ostravskému nákupnímu centru Futurum, kde měl probíhat celodenní program. Po desáté hodině bylo vše připraveno a my zase mohli využít airtrack s trampolínou k nácviku salt. Pak začaly FUN soutěže. Jako první byly otočky na místě, později následované chůzí poslepu. Mezitím proběhla i první atletická disciplína trojskok a freestyle. Všechny tyto soutěže probíhaly za přítomnosti publika, které mělo možnost si později vše vyzkoušet na vlastní kůži. V 18:00 hodin byl konec, my se rozjeli zpátky na koleje a večer bylo zakončení dne na Stodolní ulici. Tohoto večera jsem se nezúčastnil, ale co vím z doslechu, byl to opět jeden z večerů na který se nezapomíná..

V neděli ráno nás probudil déšť klepající na okenní sklo a tak se celý nedělní program měl odehrát v tělocvičně, kam jsme chvíli před půl jedenáctou přijeli. Stejně jako v sobotu u Futura byly na programu FUN soutěže. Na rozehřátí a bez botek jsme si zahráli hru Molekuly a posléze i hru, jejíž název neznám, nicméně ji lze pracovně nazvat „zasuň a přines“…:-D Šlo o proběhnutí určité trasy s dřevěnou tyčkou mezi nohama, potom ji bylo nutné zasunout do roličky od toaletního papíru a přinést tuto roličku zpět na start. Vše bez pomoci rukou..  Pak už přišla na řadu první soutěž na botkách s názvem pomalá chůze. Cílem soutěže bylo co nejpomaleji a s co nejmenším počtem kroků ujít určenou trať. Další disciplínou byl skok vysoký. V něm musím vyzvednout brněnského Honzu Frolka, který se umístil na 3. místě s výsledkem 2 m. Byl poslední ze závodících který tuto výšku skočil na botkách 7 LB a ještě ke všemu na Raptorech. Opravdu úctyhodný výkon. Nicméně jsme viděli pokořenou hranici 250 cm a neúspěšný pokus o 260 cm. V dětské kategorii byla nejvyšší skočená výška 90 cm kterou skočil Dominik Mach a Petřík Frolek. Po výšce a dobrém obědě začala poslední z Fun soutěží a sice opičí dráha, která patřičně prověřila naši ohebnost a bystré oko. Krátce po 16 hodině byly vyhlášeny celkové výsledky, rozdaly se ceny (dostalo se na každého), uklidila tělocvična a skokani se začali rozjíždět k domovům. Pomyslné dveře za Aubrií 2011 se uzavřely. Chtěl bych touto cestou poděkovat organizátorům za přípravu této skvělé akce a těším se na příští ročník, který si nenecháme ujít.