Aubria 2010

Skákací boty se nejen v ČR těší stále větší oblibě. Díky dostupnosti si může boty vyzkoušet každý a takřka hned. A že nejde jen o pouhé vzplanutí hvězdy, která brzy vyhasne, o tom svědčí neustále rostoucí základna skokanů po celém světě a především již 4. Ročník mezinárodního setkání skokanů v Ostravě – Aubria.

Původní myšlenka vytvořit prostředek, který urychlí pohyb, se zrodila za druhé světové války v armádě Sovětského svazu. Tehdejší technika však nebyla na tak vysoké úrovni, aby se mohly boty sériově vyrábět a tak upadly v zapomnění. O celé půlstoletí později dotáhl Němec Alexandr Böck myšlenku k dokonalosti a v roce 1999 spatřily světlo světa první novodobé skákací boty.

Do ČR doputovaly boty o pět let později. Postarali se o to dva nadšenci z Ostravy. A proto se tam tento víkend koná největší česká událost – již 4. ročník mezinárodního setkání pojmenovaného Aubria (aubria = latinsky skokan). Setkání je svojí délkou, komplexním zajištěním, rozsahem programu a díky partnerům ojedinělé nejen v Evropě, ale také v celosvětovém měřítku.Celkově 81 registrovaných skokanů z Ruska, Běloruska, Polska, Slovenska, Rakouska, Německa a Francie poměří síly s českými zástupci, kteří si v celosvětovém měřítku vedou více než dobře.A nebude u toho chybět ani Brněnský tým Street eMotion v počtu 9 členů.

Pokud si budete chtít udělat o víkendu výlet a shlédnout na vlastní oči, kam se posouvají díky skákacímbotám hranice pohybu a volnosti, nechte se pozvat do Ostravy. Více na www.aubria.cz.

Chcete-li okusit taje skákacích bot v Brně na vlastní kůži, neváhejte si zarezervovat hodinu s instruktorem na stránkách www.7brno.cz a již dnes můžete jít skákat. Skákání nebylo nikdy tak snadné…

O Aubrii jsme vás informovali již dříve.